Crowdfunding og investor - hvilke muligheter har du egentlig som gründer?




Crowdfunding ("folkefinansiering") handler om å formidle bedriftslån mellom småsparere som er lei av lav rente i banken, og bedrifter som trenger kapital for å vokse. Vi har hentet inn foredragsholdere med lang erfaring fra både gründersiden og "utlånssiden".
- Geir Atle Bore gründer av Fundingpartner som er et av Norges første crowdfunding selskaper. Geir Atle sitter også som leder av Norsk Crowdfunding Forening (NCF).
- Sigurd Gran seriegründer, er seriegründer og har lang erfaring med å hente risikokapital fra investorer, og hjelper nå også kunder med dette.
- Jonny Ree gründer av Bouncyrock, Funded 508% spillet’s reise gjennom Kickstarter og BackerKit.
- John Ivar Liverød gründer av Work&Go AS, skal fortelle om hvordan de hentet inn kapital til å utvikle Wogow som er en digital delingsplattform.
- Jonas Western partner i Varro Vekstparter som er et nylig etablert investeringsfirma som investerer i små og mellomstore bedrifter for å bidra til å utvikle lokalt næringsliv i Vestfold og Telemark.
Helt til slutt avslutter vi med en paneldebatt.
Deltagere: Geir Atle, Sigurd, Jonas, John Ivar og Randi fra DNB.
Påmeldingsfristen er utløpt